AK Parti AK Parti %0
CHP CHP %0
MHP MHP %0
İYİ Parti İYİ Parti %0
HDP HDP %0
SP SP %0
VP VP %0
BTP BTP %0
BBP BBP %0
DP DP %0
HÜDA HÜDA %0
DSP DSP %0
EMEP EMEP %0
HEPAR HEPAR %0
TKP TKP %0
%100
AOSB Başkanı Bekir SÜTCÜ
335kişi inceledi
73oy aldı
oy oranı%3.70
Seçim Bölgesi: EKONOMİYE YÖN VEREN ALTIN ODA BAŞKANLARI Partisi: Bağımsız Eğitim Durumu: Mesleği: Doğum Tarihi: Doğum Yeri: Yabancı Diller:

EKONOMİYE YÖN VEREN ALTIN ODA BAŞKANLARI Adayı AOSB Başkanı Bekir SÜTCÜ Kimdir?

 Dış ticaret açığının kapanması, ekonomik kalkınmanın sağlanması ve yüksek milli gelire sahip olmanın en önemli araçlarından birisi olan ihracatımızla ilgili güzel bir haberle sözlerime başlamak istiyorum. TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Nisan'da ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15 artarak 13 milyar 549 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Yılın ilk 4 ayında ihracat yüzde 10,4 artışla 54,7 milyar dolara ulaştı.

Ülkemiz adına bu sevindirici gelişmenin ardından sizlere yine dolu dolu geçirdiğimiz Nisan ayındaki çalışmalarımızdan söz etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi KOSGEB verdiği desteklerle yatırım ve istihdam artışında itici güç olmaktadır. Bu kapsamda, bölgemizde konuk ettiğimiz KOBİ Uzmanı Emra Demir, KOSGEB’in KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı-kapsamında hazırlanan; ‘2019-01 ve 2019-2 İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları’ hakkında sanayicilerimize ve ilgili departman çalışanarına bilgilendirme yaptı.

Çukurova Üniversitesi’nce, “Portakal Çiçeği Karnavalı” kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasına sponsor olarak destek sağladık. Bu kapsamda, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımızın teşekkür plaketi OSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’a takdim edildi.

Sanayicilerimize ve ilgili departman çalışanlarına; yenilenebilir enerji kaynakları içinde üzerinde en çok araştırma yapılan ve teknolojisi sürekli gelişen güneş enerjisi konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantımızın konukları SP Enerji Genel Müdürü Serdar Tabakoğlu ve ABB Elektrik Ürün Sorumlusu Fatih Yılmaz, detaylı bilgiler vermenin yanı sıra, katılımcıların sorularını da yanıtladılar.

AOSB Başkanlığımız ve TCDD Adana Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, AOSB Seyhan Salonumuzda düzenlenen toplantıda; sanayicilerimiz ve çalışanlarına; bölgemizin içinden geçen demiryollarının nasıl avantajlı kullanılabileceği anlatıldı. Mersin Liman İşletmesi ve İskenderun Liman İşletmesi Müdürlükleri ile Arkas Lojistik yetkilileri, "TCDD Adana Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdürlüğü’nün Yük ve Yolcu Taşımacılığında Bölgemizdeki Yeri ve Sunduğu Fırsatlar" konusunda sunum yaptılar.

Psikolog, TV Programcısı, Eğitimci ve Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen, AOSB Bölge Başkanlığımızın davetlisi olarak, sanayicilerimizle buluştu. Türkiye’nin alanında en sevilen isimlerinden biri olan Prof. Dr. Üstün Dökmen, "İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci" konulu konferans verdi. Keyifli geçen konferansa katım oldukça yüksekti.

Yatırımcıların işlerini kolaylaştıran hizmetlerinin yanı sıra düzenlediği etkinliklerle de moral ve motivasyon sağlayan AOSB Başkanlığımızca, sanayicilerimizin ve çalışanların moral ve motivasyonlarını yükseltecek, yoğun iş temposuna eğlenceli molalar sağlamaya Nisan ayında da devam ettik. A. Gösteri Sanatları Merkezi tarafından sahnelenen “Alo Orası Tımarhane mi?” adlı oyun, katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Köklü bir sanayi geçmişi bulunan ve sanayinin geliştiği ilk kentler arasında yer alan Adana’mızda, sanayi bilincinin küçük yaşlardan itibaren gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz “Sanayi” temalı resim yarışması sonuçlanarak, dereceye girenleri ödüllendirdik.

Gelişen dünya konjektörüne ayak uyduran, hayal kuran ve hayallerini gerçek hayata yararlı projeler halinde yansıtabilen bir nesil yetişmesine katkı sunmak amacıyla Çukurova Üniversitesi AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile ortaklaşa düzenlediğimiz “Sanayiye Uygulanabilir Öğrenci Projeleri Yarışması” ödül törenini gerçekleştirdik.

Sanayicilerimize ve çalışanlara yönelik düzenlenen bilgilendirme çalışmaları kapsamında bölgemizde Nisan ayının son konferansı Vestel AR-GE Müdürü Dr. Metin Nil tarafından verildi. Nil, firmalara sürdürülebilir AR-GE çalışması konusunda çok detaylı ve faydalı bilgiler sundu.

Sanayicilerimiz ile çalışanlar arasındaki 'dayanışmayı ve kaynaşmayı' pekiştirmek, yoğun iş temposunda yorgunluk atmalarına fırsat sunmak amacıyla bu yıl 7'ncisini düzenlediğimiz Futbol Turnuvamız sonuçlandı. Turnuvamızda; ilk 3 dereceye girerek şampiyon olan Kimteks, AFAD ve Oğuz Tekstil takımlarının yanı sıra katılan tüm takımlarımızı yürekten kutluyorum.

Tüm Müslüman aleminin ve sanayicilerimizin mübarek ramazan ayının sofralarına bereket, tat ve huzur getirmesini diliyorum.

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Anahtar Kelimeler:
Yenile
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
X